Pozew o unieważnienie umowy kredytowej do sądu Frankowicz może złożyć w każdym momencie trwania umowy kredytowej, a także po jego spłacie.
Czy istnieje już uniwersalny wzór pozwu frankowego?
Spraw frankowych jest coraz więcej i większa liczba kredytobiorców może podzielić się swoim doświadczeniem i zmieścić w Internecie informacje na temat swojej sprawy unieważnienia umowy kredytowej.
Istnieją także liczne strony dedykowane pomocy frankowiczom, na których aż roi się od porad frankowiczom. Warto jednak pamiętać, by z wiedzy pozyskanej z internetu właściwie korzystać.
Niestety, coraz więcej kredytobiorców uważa, że to, o czym przeczytają na forach internetowych lub stronach www wystarczy, by złożyć pozew przeciwko bankowi.
Dużą popularnością w Internecie cieszą się ostatnio takie hasła, jak:
- pozew frankowy wzór pdf,
- pozew o unieważnienie umowy frankowej wzór,
- pozew o unieważnienie umowy kredytowej wzór,
- pozew przeciwko bankowi wzór.
Czy faktycznie można pobrać dowolny pozew frankowy i będzie on skuteczny w twojej sprawie?
Czy twoja sprawa z bankiem jest tak prosta, że wystarczy dowolny pozew przeciwko bankowi pobrany z Internetu?
Sprawa sądowa to skomplikowane i wielowątkowe przedsięwzięcie, od którego wyniku może zależeć, czy twój kredyt zostanie unieważniony lub odfrankowiony. A wiesz, że w przypadku złego przygotowania, zostaniesz obciążony nawet kilkunastotysięcznym kosztem z sądu, a twoja umowa pozostanie tak samo niekorzystna?
Czy warto pobierać wzory pozwów frankowych z Internetu?
Nie, ponieważ pozew frankowy wzór znaleziony w internecie może nie spełniać wszystkich wymogów formalnych i nie być dostosowany do twojej konkretnej sprawy, a po złożeniu takiego pozwu ciężko będzie zmodyfikować twoje stanowisko w sprawie.
Jakie dokumenty są potrzebne do złożenia pozwu frankowicze?
Żeby pozwać bank o kredyt we frankach, potrzebne będą:
- wniosek o udzielenie kredytu
- regulamin banku/ogólne warunki umów
- umowę o kredyt frankowy, którą zawarłeś z bankiem, wraz z załącznikami
- aneksy/porozumienia, jeżeli były zawierane w trakcie wykonywania umowy
- zaświadczenie o wysokości wypłaconego kredytu
- zaświadczenie o saldzie zadłużenia
- historię spłaty kredytu
Na podstawie analizy tej dokumentacji doświadczona w sprawach z bankami kancelaria frankowa przygotowuje pozew frankowy dostosowany do twojej sprawy, zawierający właściwą podstawę prawną, wnioski z twojej dokumentacji i argumenty, które potwierdzą słuszność twojego roszczenia wobec banku.
Ile kosztuje złożenie pozwu o kredyt Frankowy?
Koszty sprawy to:
- opłata za wydanie zaświadczenia z banku (100-300 zł)
- opłata od pozwu (1.000 zł)
- opłata skarbowa od pełnomocnictwa (17 zł)
Do tego doliczyć trzeba koszt obsługi prawnej. Najlepiej dowiedzieć się ile kosztuje sprawa frankowa?, ponieważ koszt ten nie jest stały i zależy od doświadczenia prawnika, renomy kancelarii oraz wielu innych czynników.
Część prawników pobiera stałe wynagrodzenie od sprawy, część woli wynagrodzenie procentowe za wygranie sprawy, a jeszcze inni łączą te dwa sposoby – pobierając niższą opłatę stałą plus prowizję od sukcesu w sprawie. Wynagrodzenie za sukces waha się zwykle od 0% do 30%.
Która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych?
Najlepiej sprawdzić skuteczność prawników w sprawach o franki i ustalić, która kancelaria ma najwięcej wygranych spraw frankowych i tym samym specjalizuje się w tego typu kwestiach. Daje to gwarancję skuteczności i doświadczenia prawnika.
Prawnik, który wygrywa sprawy frankowe; najlepiej przygotuje twój pozew o unieważnienie lub pozew o odfrankowienie kredytu i skutecznie przygotuje cię na pytania sądu w sprawie frankowej.
Czy warto pobrać wzór pozwu z Internetu?
Nie, ponieważ taki pozew może spowodować, że przegrasz z bankiem w sądzie.
Natomiast, jeżeli zdecydujesz się na pomoc profesjonalisty i prawomocnie wygrasz proces frankowy, to bank będzie musiał zwrócić Ci niektóre z kosztów, jakie poniosłeś w związku ze sprawą, ponieważ w pozwie można wnosić o koszty zastępstwa procesowego w sprawach frankowych.
Niestety, w przypadku przegrania procesu z powodu niedostatecznego przygotowania się do sprawy i pobrania pozwu frankowego z Internetu – to ty będziesz musiał zwrócić wysokie koszty postępowania bankowi.
Jeśli przyjrzeć się statystykom, to tylko w około 10% spraw sądowych frankowicze przegrywają. A dlaczego frankowicze przegrywają w sądach? W dużej mierze dlatego, że niewłaściwie przygotowali pozew o kredyt frankowy, który pobrali z Internetu.