Sankcja kredytu darmowego - jakie banki?
Sankcja darmowego kredytu, choć teoretycznie dostępna dla każdego konsumenta, napotyka na pewne trudności w praktyce. Poziom przestrzegania tego prawa przez poszczególne banki w Polsce jest zróżnicowany.
Niektóre banki chętnie uwzględniają roszczenia klientów dotyczące sankcji darmowego kredytu. Szybko reagują na reklamacje i dążą do polubownego rozwiązania sporów. Inne banki natomiast stosują opóźniające taktyki. Mogą odsyłać klientów z reklamacją od jednego działu do drugiego, przedłużać procedury rozpatrywania wniosków, czy też kwestionować zasadność roszczeń.
Czym jest sankcja kredytu darmowego?
Sankcja kredytu darmowego (SKD) to potężne narzędzie chroniące konsumentów przed nieuczciwymi praktykami banków. Zgodnie z art. 45 Ustawy z dnia 12 maja 2011 roku o kredycie konsumenckim, kredytobiorca ma prawo zwrócić kredyt bez odsetek i innych kosztów, jeśli bank naruszył określone obowiązki.
Sankcja kredytu darmowego Alior Bank
Wady, jakie dotychczas zgłaszali klienci banku Alior dotyczą nieprawidłowego naliczenia odsetek i nieprawidłowości w całkowitych kwotach spłaty kredytu. W takim wypadku zgłoszenie sankcji kredytu darmowego będzie prawem przysługującym konsumentowi, a także uchroni przed stratą.
Sankcja kredytu darmowego Santander
Zwykle wady w umowach z Santander bank związane są z wadliwym naliczeniem odsetek. Warto sprawdzić dokumenty i dokładnie policzyć, a w razie niezgodności zgłosić sankcję kredytu darmowego w Santander Banku.
Sankcja kredytu darmowego PKO BP
PKO BP to bank z dużą tradycją, jednak i temu bankowi zdarzają się pomyłki i błędy. Zwykle dotyczą one wadliwego wyliczenia całkowitej spłaty kredytu. W takim wypadku warto wystąpić do banku z sankcją kredytu darmowego.
SKD - POMOC PRAWNA
Kontakt
Potrzebujesz pomocy prawnej?
Skontaktuj się z nami
- 884 884 830
- kancelaria@halatek.pl
-
Plac Św. Mikołaja 4/6
Bielsko-Biała 43 - 300
Sankcja kredytu darmowego Millennium
Bank Millenium udzielał nieprawidłowo skonstruowanych umów dotyczących kredytów frankowych ale warto sprawdzić i inne umowy kredytów z Millenium. Jeżeli w umowach kredytowych z Millenium występują wady to może być możliwe zastosowanie sankcji kredytu darmowego w stosunku do Banku Millenium.
Sankcja kredytu darmowego mBank
mBank udzielił wielu wadliwych kredytów frankowych ale i kredyty złotówkowe mogą mieć nieprawidłowo skonstruowane umowy, a nieprawidłowości dotyczą zwykle wyliczenia wysokości odsetek. Warto sprawdzić umowy i przeszacować podane przez bank sumy.
Sankcja kredytu darmowego PKO SA
W banku PKO SA także możliwe jest wystąpienie pomyłek w umowach i błędów w informowaniu klientów.
Właściwie w każdym z banków i w każdej umowie kredytowej mogą zdarzyć się przesłanki do sankcji kredytu darmowego, czasami wystarczy przeanalizować dokumenty, przeszacować kwoty i sprawdzić, czy spełnione są podstawowe warunki, czyli:
- kwota kredytu nie przekracza 255.550 zł
- nie minął rok od spłaty lub od ostatniej czynności na tym kredycie np. zwrot prowizji
- wypłata kapitału i podpisanie umowy o kredyt lub o pożyczkę konsumencką nastąpiło po 17 grudnia 2011 r.
- kredytobiorca spłacał raty w wyznaczonych terminach
- zabezpieczeniem pożyczki nie był zastaw hipoteczny.
Sankcja kredytu darmowego – wzór
Jak napisać prawidłowy wniosek o sankcję kredytu darmowego? Wniosek o Sankcję kredytu darmowego składa się do pożyczkodawcy w formie pisemnej i zawrzeć w nim uzasadnienie przysługującego nam prawa do otrzymania sankcji kredytu darmowego, podać argumentację i uzasadnienie. Każdy wniosek będzie wyglądał nieco inaczej. Wniosek taki przygotuje adwokat Bielsko na zlecenie klienta, po analizie dokumentacji.
Niestety, pomimo obowiązującego prawa banki niechętnie przychylają się do wniosków i wiele z takich spraw znajduje swój finał w sądzie.
Tym bardziej zasadne jest, by już przy pierwszej korespondencji z bankiem posługiwać się kompletną i spójną dokumentacją, która później może posłużyć za dowód w sprawie. I dlatego warto skorzystać z porady prawnej już na etapie analizy umowy i składania wniosku do banku.
Niezależnie od miejsca kredytowania prawnik dokona analizy sprawy i przygotuje stosowną dokumentację, dzięki której kredytodawca w sporze z bankiem ma szanse na wyegzekwowanie należnych mu praw i odzyskanie należności od banku.